‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
10 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Currently out of Stock
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58232 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.1" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year |
Description
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: DCC10J10CT3 Stock Available
-
Product Code: DXE2340PATHCT41 Stock Available
-
Product Code: DXE5310DX5478 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC10WA53 Stock Available
-
Product Code: GJO11256BD890 Stock Available
-
Product Code: GJO11256CT221 Stock Available
-
Product Code: GJO190462202 Stock Available
-
Product Code: GJO19046BD439 Stock Available
-
Product Code: GJO19046CT109 Stock Available
-
Product Code: GJO58232CTCurrently out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: GJO103183269 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT162 Stock Available
-
Product Code: GJO1050134 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CT21 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016275 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637107 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT25 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX13 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050157 Stock Available