- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
<
>
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Product Code: GJO58231
Product Unit: PK25
1769 Stock Available
Select Product Options:
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: DXE2342WS191 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCTCurrently out of Stock
-
Product Code: DXE5342DXCT565 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA98 Stock Available
-
Product Code: GJO10435Currently out of Stock
-
Product Code: GJO11260CT336 Stock Available
-
Product Code: GJO190472373 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD473 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT118 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CT88 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT88 Stock Available
-
Product Code: GJO10501Currently out of Stock
-
Product Code: GJO11251CTCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO19050CTCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO58230CT236 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016497 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637251 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX21 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CTCurrently out of Stock
-
Product Code: SCCP16R221 Stock Available