‹ Prev
Next ›
Special Buy Economy 20 lb Copy Paper
8 1/2" x 11" - 20 lb Basis Weight - White - 500 Sheets per Ream - 48 / Pallet
Currently out of Stock
- Designed for multipurpose copying and printing
- High brightness
- 20 lb.
Select Product Options
Packaged Quantity: 48 / Pallet
Product Details
General Information
| Manufacturer | Special Buy |
| Manufacturer Part Number | EC85118RMPL |
| Brand Name | Special Buy |
| Product Line | Economy |
| Product Name | Economy 20 lb Copy Paper |
| Marketing Information | Economy, 20 lb. copy paper is designed for multipurpose copying and printing. |
| Packaged Quantity | 48 / Pallet |
| Product Type | Copy & Multipurpose Paper |
Product Information
| Sheets per Ream | 500 |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Basis Weight | 20 lb |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
Miscellaneous
| Application/Usage |
|
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Country of Origin | Brazil |
Description
Special Buy Economy 20 lb Copy Paper
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.