‹ Prev
Next ›
Special Buy Copy Paper - White
92 Brightness - 8 1/2" x 11" - 20 lb Basis Weight - Acid-free - White - 500 Sheets per Ream - 10 / Carton
Currently out of Stock
- Multipurpose to suit most office needs
- Acid-free
- For high-speed copiers and laser printers
Select Product Options
Packaged Quantity: 10 / Carton
Product Details
General Information
| Manufacturer | Special Buy |
| Manufacturer Part Number | EC851192A |
| Brand Name | Special Buy |
| Product Name | Copy Paper - White |
| Marketing Information | Multipurpose paper is designed for high-speed copiers and laser printers. Acid-free paper offers a 20 lb. weight. |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Type | Copy & Multipurpose Paper |
Product Information
| Sheets per Ream | 500 |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Print Technology | Laser |
| Brightness | 92 |
| Features | Acid-free |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
Miscellaneous
| Application/Usage | Multipurpose |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Brazil |
Description
Special Buy Copy Paper - White
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.