<
>
Universal Notebook
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Dark Blue Hexagon Pattern Paper Cover
Product Code: UNV66351
Product Unit: Each
Currently out of Stock
Select Product Options:
Cover Color: Dark Blue
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG938P905Currently out of Stock
-
Product Code: ACC72533Currently out of Stock
-
Product Code: GEMPC030016 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSAUCP1128 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP2229 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALT1053 Stock Available
-
Product Code: SWI74718Currently out of Stock
-
Product Code: UNV95000Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV66351 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Notebook |
| Marketing Information |
Durable hardbound journals are up to the task-choose between classic linen or stylish patterns. Smooth white ruled paper allows for easy writing. Microperforated sheets for easy tearing and page removal. Attractive ribbon marker ensures you never lose your place by marking your active page. Standard ruled pages for easy note taking. |
| Product Type | Notebook |
Product Information
| Number of Sheets | 150 |
| Number of Subjects | 1 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 47 lb |
| Front Ruling Type |
|
| Ruling Line Color | Gray |
| Cover Color | Dark Blue |
| Cover Design | Hexagon Pattern |
| Cover Material | Paper |
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Side |
Physical Characteristics
| Height | 10.50" |
| Width | 7.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Dark Blue Hexagon Pattern Paper Cover
People who bought this also bought
-
Product Code: MEA06062Currently out of Stock
-
Product Code: MEA06074Currently out of Stock
-
Product Code: REDA7150BLK98 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508130 Stock Available
-
Product Code: ROA11186CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77461CSCurrently out of Stock
-
Product Code: TOP10385Currently out of Stock
-
Product Code: TOP10386Currently out of Stock