<
>
Universal Notebook
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black White Dots Paper Cover
Product Code: UNV66350
Product Unit: Each
459 Stock Available
Select Product Options:
Cover Color: Black
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG938P905Currently out of Stock
-
Product Code: ACC72533293 Stock Available
-
Product Code: GEMPC030049 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSAUCP80 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP434 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALT182 Stock Available
-
Product Code: UNV950001523 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV66350 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Notebook |
| Marketing Information |
Durable hardbound journals are up to the task-choose between classic linen or stylish patterns. Smooth white ruled paper allows for easy writing. Microperforated sheets for easy tearing and page removal. Attractive ribbon marker ensures you never lose your place by marking your active page. Standard ruled pages for easy note taking. |
| Product Type | Notebook |
Product Information
| Number of Sheets | 150 |
| Number of Subjects | 1 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 47 lb |
| Front Ruling Type |
|
| Ruling Line Color | Gray |
| Cover Color | Black |
| Cover Design | White Dots |
| Cover Material | Paper |
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Side |
Physical Characteristics
| Height | 10.50" |
| Width | 7.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black White Dots Paper Cover
People who bought this also bought
-
Product Code: MEA06062277 Stock Available
-
Product Code: MEA06074377 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK16 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508138 Stock Available
-
Product Code: ROA77461CSCurrently out of Stock
-
Product Code: SPR003331736 Stock Available
-
Product Code: TOP10385103 Stock Available
-
Product Code: TOP103867 Stock Available