<
>
Universal Clipboard
1.25" Clip Capacity - Storage for Document, Paper - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Translucent Black - 1 Each
Product Code: UNV40306
Product Unit: Each
7509 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | 40306 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Clipboard |
| Marketing Information |
Durable clipboard features plastic construction and built-in hanging hole provides a smooth writing surface. Built with an attractive, transparent board material that's available in easily identifiable colors. Strong clip securely holds papers and documents in place. Thoughtfully designed with rounded corners for easy transport. The variety of colors allows for quick and easy visual identification by project or department. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Clip Capacity | 1.25" |
| Number of Compartments | 0 |
| Item Capacity |
|
| Board Material | Plastic |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Translucent Black |
| Width | 9" |
| Length | 12.5" |
Miscellaneous
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
1.25" Clip Capacity - Storage for Document, Paper - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Translucent Black - 1 Each
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN01860302 Stock Available
-
Product Code: BSN018613865 Stock Available
-
Product Code: BSN018631053 Stock Available
-
Product Code: BSN49266832 Stock Available
-
Product Code: BSN49269424 Stock Available
-
Product Code: OIC8301653 Stock Available
-
Product Code: OIC830638 Stock Available
-
Product Code: OIC832153 Stock Available
-
Product Code: UNV403021090 Stock Available
-
Product Code: UNV4030312 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: BSN01866BD98 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD182 Stock Available
-
Product Code: BSN16508598 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX98 Stock Available
-
Product Code: BSN28554345 Stock Available
-
Product Code: BSN656372145 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD356 Stock Available
-
Product Code: SAU05713232 Stock Available
-
Product Code: SAU2254029 Stock Available
-
Product Code: SAU2354022 Stock Available