- For use with HP LaserJet 400 M401n, M401dn, M401dw and M425dn
- Make an impact with professional-quality, black/white documents and crisp, black text
- Delivers sharp detail and consistent gray scale for charts and graphs
- Keep printing costs low while maintaining productivity
- Replacement cartridge is quick and easy to install
<
>
HP 80A (CF280A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
2700 Pages
Product Code: HEWCF280A
Product Unit: Each
177 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE01702541 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP1018 Stock Available
-
Product Code: BWK62022734 Stock Available
-
Product Code: HEWCE505A149 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258A432 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5942A16 Stock Available
-
Product Code: KCC13217476 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF280A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 80A (CF280A) |
| Product Name | 80A (CF280A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Toner cartridge delivers sharp detail and consistent gray scale for charts and graphs so you get business-quality results on a wide range of laser papers. Make an impact with professional-quality, black/white documents and crisp, black text. Keep printing costs low while maintaining productivity. HP toner cartridges deliver consistent, uninterrupted printing. Because cartridge is designed for exceptional reliability, you avoid wasted supplies and expensive delays. Replacement cartridge is quick and easy to install. Cartridge is designed for use with HP LaserJet 400 M401n, M401dne, M401dn, M401dw and M425dn. Cartridge yields approximately 2,700 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 2700 Pages |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Printer |
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | HP |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 18% |
| Assembly Required | No |
| Environmental Compliance | Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |