‹ Prev
Next ›
Business Source No.10 Standard Window Invoice Envelopes
Single Window - 9 1/2" Width x 4 1/2" Length - 24 lb - Self-sealing - White - Poly - 1 Box
188 Stock Available
- No-moisture sealing for quick-and-easy closing
- Double-flap design keeps gum from sticking before use
- Security tinted for privacy of contents
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 42207 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | No.10 Standard Window Invoice Envelopes |
| Marketing Information | No. 10 invoice envelopes offer a standard address window. Poly windows and inside tint provide privacy for your contents. Self-sealing design makes envelopes quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press. |
| Packaged Quantity | 1 Box |
| Product Type | Envelope |
Product Information
| Mailer/Envelope Type | Single Window |
| Mailer/Envelope Width | 9 1/2" |
| Mailer/Envelope Length | 4 1/2" |
| Basis Weight | 24 lb |
| Closure Type | Self-sealing |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Poly |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
Description
Business Source No.10 Standard Window Invoice Envelopes
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: BSN0442675 Stock Available
-
Product Code: BSN3667526 Stock Available
-
Product Code: BSN421151 Stock Available
-
Product Code: QUA41865Currently out of Stock
-
Product Code: UNV352643 Stock Available
-
Product Code: UNV35268522 Stock Available
-
Product Code: UNV35270Currently out of Stock