- Zippered wallets to store and carry cash, deposits, pencils, office supplies, keys, passports, receipts and more.
- Flexible, lightweight and durable.
- Accommodates standard size envelopes.
- Ideal for bank deposit runs.
<
>
Universal Carrying Case (Wallet) Cash - Blue, Clear
Plastic, Polyethylene Body - 6" Height x 11" Width - 2 / Pack
Product Code: UNV69025
Product Unit: PK2
3893 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC54035152 Stock Available
-
Product Code: CNMLS555H46 Stock Available
-
Product Code: MXBNO1180160 Stock Available
-
Product Code: PENBK440A11 Stock Available
-
Product Code: SWI54501915 Stock Available
-
Product Code: UNV00133Currently out of Stock
-
Product Code: UNV356622269 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV69025 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Cash Case |
| Marketing Information |
Zippered wallets are a reliable place to store and carry cash, deposits, writing utensils, keys, passports, receipts, and other smaller items. Constructed to be flexible, lightweight, and durable, they are ideal for storage and transport. The portable wallets are ideal for bank deposit runs or trips from one business location to another. Designed to accommodate standard size envelopes, cash, and checks. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Carrying Case |
Product Information
| Style | Wallet |
| Case Features |
|
| Closure Type | Zipper |
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Height | 6" |
| Width | 11" |
| Weight (Approximate) | 3.84 oz |
Miscellaneous
| Application/Usage | Cash |
| Recycled | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Plastic, Polyethylene Body - 6" Height x 11" Width - 2 / Pack
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.