‹ Prev
Next ›
Universal Carrying Case (Wallet) Cash - Black
PU Leather Body - 6" Height x 11" Width - 2 / Pack
403 Stock Available
- Zippered wallets to store and carry cash, deposits, office supplies, keys, passports, receipts and more
- Flexible, light-weight and durable
- Accommodates standard size envelopes
- Ideal for bank deposit runs
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV69021 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Cash Case |
| Marketing Information |
Zippered wallets are a reliable place to store and carry cash, deposits, writing utensils, keys, passports, receipts, and other smaller items. Constructed to be flexible, lightweight, and durable, they are ideal for storage and transport. The portable wallets are ideal for bank deposit runs or trips from one business location to another. Designed to accommodate standard size envelopes, cash, and checks. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Carrying Case |
Product Information
| Style | Wallet |
| Case Features | Flexible |
| Closure Type | Zipper |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | PU Leather |
| Height | 6" |
| Width | 11" |
| Weight (Approximate) | 3.84 oz |
Miscellaneous
| Application/Usage | Cash |
| Recycled | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Universal Carrying Case (Wallet) Cash - Black
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC54032118 Stock Available
-
Product Code: BSN09956853 Stock Available
-
Product Code: BSN3314LB2323 Stock Available
-
Product Code: CLO159482555 Stock Available
-
Product Code: HEWCF287X64 Stock Available
-
Product Code: HEWT6M14AN157 Stock Available
-
Product Code: ITA300043022 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC54032118 Stock Available
-
Product Code: BSN09956853 Stock Available
-
Product Code: BSN3314LB2323 Stock Available
-
Product Code: CLO159482555 Stock Available
-
Product Code: HEWCF287X64 Stock Available
-
Product Code: HEWT6M14AN157 Stock Available
-
Product Code: ITA300043022 Stock Available