‹ Prev
Next ›
U Brands Juliet Collection Compartment Cup
4.5" Height x 6" Width x 6" Depth - Pine Wood, Brass - White - 1 Each
21 Stock Available
- Features a pencil cup to easily store pens, pencils, scissors and more
- 3 other compartments are perfect for sticky notes, paper clips and pushpins
- Constructed from natural pine wood with gold-finish hardware details
- High-quality, pine wood construction to ensure strength and durability
Product Details
General Information
| Manufacturer | U Brands |
| Manufacturer Part Number | 5217U0312 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ubrands.com |
| Brand Name | U Brands |
| Product Line | Juliet |
| Product Name | Juliet Collection Compartment Cup |
| Marketing Information | Part of the chic, U Brands Juliet Collection, this Compartment Cup keeps your desktop organized with a spacious pencil cup surrounded by three other compartments for sticky notes, paper clips and pushpins. Real pine wood construction with brass accents means you can store you pens, pencils, scissors and more with elegance and without sacrificing exceptional function. Organizer can be set on any desktop, nightstand, end table or vanity to organize your living space. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pencil Holder |
Product Information
| Number of Compartments | 4 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Height | 4.5" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
U Brands Juliet Collection Compartment Cup
People who bought this also bought
-
Product Code: AOPART2001427 Stock Available
-
Product Code: CYO5230244190 Stock Available
-
Product Code: DIX13830312 Stock Available
-
Product Code: HEW4WN08ACurrently out of Stock
-
Product Code: KCC20032437 Stock Available
-
Product Code: KCC212714890 Stock Available
-
Product Code: PAP3331131C970 Stock Available
-
Product Code: PGC74601Currently out of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AOPART2001427 Stock Available
-
Product Code: CYO5230244190 Stock Available
-
Product Code: DIX13830312 Stock Available
-
Product Code: HEW4WN08ACurrently out of Stock
-
Product Code: KCC20032437 Stock Available
-
Product Code: KCC212714890 Stock Available
-
Product Code: PAP3331131C970 Stock Available
-
Product Code: PGC74601Currently out of Stock