‹ Prev
Next ›
HP 32 lb. Laser Printer Paper
95 Brightness - Letter - 8 1/2" x 11" - 32 lb Basis Weight - 120 g/m² Grammage - Glossy - White - 1 Pack
Currently out of Stock
- Thick, 32 lb. construction delivers professional-quality results
- High-quality design creates sharp images and rich colors
- Glossy finish provides sleek, impressive appearance
- For use with most laser printers
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 4WN08A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Name | 32 lb. Laser Printer Paper |
| Marketing Information | Printer paper features a thick, 32 lb. construction to let you print professional business documents with print-shop quality without leaving the office. High-quality design delivers sharp images, rich colors and an impressive appearance with a uniform, glossy finish. Printer paper is compatible with most laser printers. |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Product Type | Photo Paper |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Basis Weight | 32 lb |
| Grammage | 120 g/m² |
| Print Technology | Laser |
| Surface Finish | Glossy |
| Brightness | 95 |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Warranty
| Limited Warranty | 12 Month |
Description
HP 32 lb. Laser Printer Paper
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: AOPART2001427 Stock Available
-
Product Code: CYO5230244190 Stock Available
-
Product Code: DIX13830312 Stock Available
-
Product Code: KCC20032437 Stock Available
-
Product Code: KCC212714890 Stock Available
-
Product Code: PAP3331131C970 Stock Available
-
Product Code: PGC74601Currently out of Stock
-
Product Code: UBR5217U031221 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AOPART2001427 Stock Available
-
Product Code: CYO5230244190 Stock Available
-
Product Code: DIX13830312 Stock Available
-
Product Code: KCC20032437 Stock Available
-
Product Code: KCC212714890 Stock Available
-
Product Code: PAP3331131C970 Stock Available
-
Product Code: PGC74601Currently out of Stock
-
Product Code: UBR5217U031221 Stock Available