‹ Prev
Next ›
Integra Pink Pencil Eraser
Pink - 2" Width x 0.8" Height x 0.4" Depth - 24 / Box - Soft, Pliable, Latex-free
958 Stock Available
- Ideal for correcting pencil mistakes
- Beveled ends for accurate erasing
- Soft, pliable and latex-free
Product Details
General Information
| Manufacturer | Integra |
| Manufacturer Part Number | 36522 |
| Brand Name | Integra |
| Product Name | Pink Pencil Eraser |
| Marketing Information | Latex-free pencil eraser is soft and pliable for correcting pencil mistakes. Eraser has beveled ends for accurate erasing. |
| Packaged Quantity | 24 / Box |
| Product Type | Manual Eraser |
Product Information
| Application/Usage | Lead Pencil |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Pink |
| Product Color | Pink |
| Height | 0.8" |
| Width | 2" |
| Depth | 0.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Integra Pink Pencil Eraser
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: BOSSTCR21151494 Stock Available
-
Product Code: CPC153058CT140 Stock Available
-
Product Code: DIA828381644 Stock Available
-
Product Code: MIIMG611411 Stock Available
-
Product Code: QUA384972 Stock Available
-
Product Code: RAC753523068 Stock Available
-
Product Code: SAN1927432348 Stock Available
-
Product Code: SAN38264PP60 Stock Available
-
Product Code: SJN6965032338 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: PAP70502963 Stock Available
-
Product Code: PAP70521388 Stock Available
-
Product Code: PENZE22A490 Stock Available
-
Product Code: PENZE22B187 Stock Available
-
Product Code: PENZE22C786 Stock Available
-
Product Code: PENZEH10BP3K6119 Stock Available
-
Product Code: STD525B20178 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BOSSTCR21151494 Stock Available
-
Product Code: CPC153058CT140 Stock Available
-
Product Code: DIA828381644 Stock Available
-
Product Code: MIIMG611411 Stock Available
-
Product Code: QUA384972 Stock Available
-
Product Code: RAC753523068 Stock Available
-
Product Code: SAN1927432348 Stock Available
-
Product Code: SAN38264PP60 Stock Available
-
Product Code: SJN6965032338 Stock Available