- For use in HP Color LaserJet CP4525n
- Works in CP4025dn, CP4525n, CP4525dn
- Also compatible with CP4525xh
- Delivers consistent color page after page
<
>
HP 648A (CE261A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Cyan - 1 Each
11000 Pages
Product Code: HEWCE261A
Product Unit: Each
Currently out of Stock
Select Product Options:
Print Color: Cyan
People who bought this also bought
-
Product Code: HEWCE260X1 Stock Available
-
Product Code: HEWCE262A10 Stock Available
-
Product Code: HEWCE263A4 Stock Available
-
Product Code: HEWCF226X78 Stock Available
-
Product Code: HEWCF230X87 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258X615 Stock Available
-
Product Code: HEWCF281XCurrently out of Stock
-
Product Code: RAC748281560 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE261A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 648A (CE261A) |
| Product Name | 648A (CE261A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Toner cartridge delivers professional results on business documents and reliable cartridge performance. Color LaserJet print cartridges ensure you stay productive and avoid wasted time and supplies. Count on consistent color - from page to page and cartridge to cartridge. Cartridge is specifically designed for your HP Color LaserJet CP4025n, CP4025dn, CP4525n, CP4525dn and CP4525xh. It yields approximately 11,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Cyan |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 11000 Pages |
Miscellaneous
| Device Supported | Printer |
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | HP |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 13% |
| Assembly Required | No |
| Environmental Certification | Design for the Environment (DfE) |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.