‹ Prev
Next ›
HP 414A (W2021A) Original Laser Toner Cartridge - Cyan - 1 Each
2100 Pages
689 Stock Available
- Compatible with HP Color LaserJet Pro MFP M479fdn and M479fdw
- Also works in LaserJet Pro M454dn and M454dw
- Print at high speeds without sacrificing quality
- Delivers impressive quality
- HP page maximizer technology for efficient toner use and cartridge performance
Select Product Options
Print Color: Cyan
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | W2021A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 414A (W2021A) |
| Product Name | 414A (W2021A) Cyan LaserJet Toner Cartridge (~2,100 Pages) |
| Marketing Information | Print vibrant color documents using this Original HP Toner cartridge with JetIntelligence designed for your HP Color LaserJet Pro MFP M479fdn, M479fdw; LaserJet Pro M454dn and M454dw. Count on impressive quality at high speeds, using specially formulated HP ColorSphere 3 toner that is precisely tuned to match the speed of your HP printer. HP page maximizer technology manages efficient toner use and cartridge performance. Look professional on every page with high-quality printing. Get impressive results from first page to last. Print-gauge technology intelligently tracks toner levels so you can know the remaining cartridge life. Toner and drum are combined into one item so no need to keep track of and purchase an additional drum. Cartridge yields approximately 2,100 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Cyan |
| Typical Print Yield | 2100 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
HP 414A (W2021A) Original Laser Toner Cartridge - Cyan - 1 Each
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: BICGSM11BK1743 Stock Available
-
Product Code: BSN6579967 Stock Available
-
Product Code: HEWCF361A61 Stock Available
-
Product Code: HEWCF362A186 Stock Available
-
Product Code: HEWCF363A147 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020A948 Stock Available
-
Product Code: HEWW2022A713 Stock Available
-
Product Code: HEWW2023A786 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSCP186 Stock Available
-
Product Code: QUA4376836 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BICGSM11BK1743 Stock Available
-
Product Code: BSN6579967 Stock Available
-
Product Code: HEWCF361A61 Stock Available
-
Product Code: HEWCF362A186 Stock Available
-
Product Code: HEWCF363A147 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020A948 Stock Available
-
Product Code: HEWW2022A713 Stock Available
-
Product Code: HEWW2023A786 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSCP186 Stock Available
-
Product Code: QUA4376836 Stock Available