- Eco-friendly material minimizes environmental impact
- Quality design prevents bending to keep items clean and safe
- Perfect for protecting documents, award certificates and more
- For use with letter-size inserts
<
>
Geographics Letter Certificate Holder
8 1/2" x 11" - Navy - 5 / Pack
Product Code: GEO49017
Product Unit: PK5
Currently out of Stock
Select Product Options:
Color: Navy
Product Details
General Information
| Manufacturer | Geographics, LLC |
| Manufacturer Part Number | 49017 |
| Manufacturer Website Address | http://www.geographics.com |
| Brand Name | Geographics |
| Product Name | Document Cover |
| Marketing Information | Document cover is made with sugarcane to help you make a positive impact on the environment for future generations and help minimize the environmental impact. High-quality design prevents your awards from bending to keep them clean and safe for lasting protection. Document cover is perfect for documents, award certificates and more. Cover is designed for letter-size items. |
| Packaged Quantity | 5 / Pack |
| Product Type | Certificate Holder |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color | Navy |
| Height | 1/4" |
| Width | 8 3/4" |
| Length | 11 1/4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Colombia |
Description
8 1/2" x 11" - Navy - 5 / Pack
People who bought this also bought
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: GEO4784082 Stock Available
-
Product Code: GEO47841111 Stock Available
-
Product Code: GEO47842Currently out of Stock
-
Product Code: GEO4784377 Stock Available
-
Product Code: GEO4900868 Stock Available
-
Product Code: GEO4901660 Stock Available
-
Product Code: SOUPF1817 Stock Available