‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Rippled Hot Cups
12 fl oz - Brown - Beverage, Hot Drink - 25 / Pack
6983 Stock Available
- Great for hot beverages
- Cool to the touch with 3-layer ripple design
- Saves the expense of a sleeve or double cup
- Unique look for your break area
- Microwavable
Select Product Options
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 11260 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Rippled Hot Cups |
| Marketing Information | Unique hot cups are perfect for your beverage center or breakroom. Three-layer ripple design makes the hot cup cool to the touch. They are also microwavable. Ripple Hot Cups reduce costs by eliminating the need to use a sleeve or double cup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Brown |
| Height | 4.3" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Genuine Joe 12 oz Rippled Hot Cups
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: BOSEPS4BLUE86 Stock Available
-
Product Code: DURMN1500B4Z172 Stock Available
-
Product Code: GMT1270164 Stock Available
-
Product Code: NES350702598 Stock Available
-
Product Code: OFX359858 Stock Available
-
Product Code: OIC99914115 Stock Available
-
Product Code: RAY8244T50 Stock Available
-
Product Code: VCT7010321 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT119 Stock Available
-
Product Code: GJO1050134 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CTCurrently out of Stock
-
Product Code: GJO19050CT21 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CT119 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016275 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637107 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX13 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCCP16RCurrently out of Stock
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BOSEPS4BLUE86 Stock Available
-
Product Code: DURMN1500B4Z172 Stock Available
-
Product Code: GMT1270164 Stock Available
-
Product Code: NES350702598 Stock Available
-
Product Code: OFX359858 Stock Available
-
Product Code: OIC99914115 Stock Available
-
Product Code: RAY8244T50 Stock Available
-
Product Code: VCT7010321 Stock Available