‹ Prev
Next ›
Gatorade Fruit Punch Thirst Quencher
Ready-to-Drink - 11.60 fl oz (343 mL) - Fruit Punch - 24 / Carton
2 Stock Available
Non-Returnable
- Advanced recipe helps you stay hydrated during demanding tasks
- Single-serve can allows convenient on-the-go consumption
- Perfect for replacing electrolytes lost in sweat
Product Details
General Information
| Manufacturer | The Gatorade Company |
| Manufacturer Part Number | 30903 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gatorade.com |
| Brand Name | Gatorade |
| Product Line | Thirst Quencher |
| Product Name | Fruit Punch Thirst Quencher |
| Marketing Information | With a legacy over 50 years in the making, this thirst-quenching sports drink is a scientifically researched and game-tested way to replace electrolytes lost in sweat. Its advanced recipe helps keep you hydrated during any demanding task. Convenient single-serve can is excellent while you're on-the-go. |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Packing | Can |
| Product Type | Energy Drink |
Product Information
| Beverage Form | Ready-to-Drink |
| Beverage Volume | 11.60 fl oz (343 mL) |
| Flavor | Fruit Punch |
Physical Characteristics
| Height | 4.8" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 2.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Gatorade Fruit Punch Thirst Quencher
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: BICGSM11BK1743 Stock Available
-
Product Code: BRTTN830XL2PK42 Stock Available
-
Product Code: BSN00606BX712 Stock Available
-
Product Code: BSN58500Currently out of Stock
-
Product Code: CLO302082467 Stock Available
-
Product Code: OIC97227394 Stock Available
-
Product Code: OIC99250Currently out of Stock
-
Product Code: SNY088150169 Stock Available
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BICGSM11BK1743 Stock Available
-
Product Code: BRTTN830XL2PK42 Stock Available
-
Product Code: BSN00606BX712 Stock Available
-
Product Code: BSN58500Currently out of Stock
-
Product Code: CLO302082467 Stock Available
-
Product Code: OIC97227394 Stock Available
-
Product Code: OIC99250Currently out of Stock
-
Product Code: SNY088150169 Stock Available