‹ Prev
Next ›
Blueline Monthly Desk Pad Calendar, 21-1/4" x 16" , English
Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 21 1/4" x 16" Sheet Size - 2 x Holes - Desk Pad - Wall Mount - White - Paper, Chipboard, Cardboard - 1 Each
Currently out of Stock
Non-Returnable
- One-page-per-month format with unruled blocks and a ruled space for notes
- Ranges 12 months from January to December
- Calendar pad has black corners and two neat holes at the top for easy hanging
- Full-year calendar reference at the bottom of each sheet
- Page size: 21-1/4" x 16"
Product Details
General Information
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Manufacturer Part Number | C181731 |
| Manufacturer Website Address | http://www.blueline.com |
| Brand Name | Blueline |
| Product Name | Monthly Desk Pad Calendar, 21-1/4" x 16" , English |
| Marketing Information |
Fitting desk pad for any home, school, or office with generous writing space to organize your schedule. Ideal for managing upcoming events and deadlines.
|
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Pad Calendar |
Product Information
| Date Format | Monthly |
| Sheet Quantity | 12 |
| Sheet Height | 16" |
| Sheet Width | 21 1/4" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Number of Holes Punched | 2 |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Placement | Desk Pad |
| Mount Type | Wall |
| Language | English |
| Refillable | No |
| Separate Sections | Notes Section |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
Miscellaneous
| Additional Information |
UL Listed Certification |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Blueline Monthly Desk Pad Calendar, 21-1/4" x 16" , English
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN016041092 Stock Available
-
Product Code: BSN2865080 Stock Available
-
Product Code: JOJ449102155 Stock Available
-
Product Code: NES48978358 Stock Available
-
Product Code: REDC181700Currently out of Stock
-
Product Code: SMD1407610 Stock Available
-
Product Code: VCT7010321 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN016041092 Stock Available
-
Product Code: BSN2865080 Stock Available
-
Product Code: JOJ449102155 Stock Available
-
Product Code: NES48978358 Stock Available
-
Product Code: REDC181700Currently out of Stock
-
Product Code: SMD1407610 Stock Available
-
Product Code: VCT7010321 Stock Available