- Allows you to effectively utilize most of the space available with maximum usage, placement, mounting, organizational dependability
- Built with steel mesh for added firmness and maximum reliability
- Comes in black color to better suit your style and theme
- 5.38" height for efficient equipment, devices, books, items, objects size placement accommodation and comfortable accessibility
- Desktop Organizer has a 4.38" diameter which allows adequately proportionate-size specifications, making it easier for you to organize and access books, devices, equipment
<
>
Universal Jumbo Steel Mesh Pencil Cup, 4.38" Diameter x 5.38"h, Black
1 Compartment(s) - 5.38" Height - Black - Steel Mesh - 12 Each
Product Code: UNV20013
Product Unit: Each
684 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: AVT340078 Stock Available
-
Product Code: CLI36911239 Stock Available
-
Product Code: DEF59080194 Stock Available
-
Product Code: MMM170679ES124 Stock Available
-
Product Code: MMM6605SSCY298 Stock Available
-
Product Code: MMM684SH664 Stock Available
-
Product Code: PENAL17CSWUS67 Stock Available
-
Product Code: ROL1773083156 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | 20013 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Jumbo Steel Mesh Pencil Cup, 4.38" Diameter x 5.38"h, Black |
| Marketing Information | This jumbo steel mesh pencil cup is made up of durable steel construction. Extra tall design allows for max capacity of products to fit inside. Single-compartment style ideal for pens, pencils, scissors, rulers and other tools. Sleek finish provides a professional look to cup, perfect for offices, schools, homes and more. |
| Packaged Quantity | 12 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 1 |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel Mesh |
| Height | 5.38" |
| Diameter | 4.38" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Compartment(s) - 5.38" Height - Black - Steel Mesh - 12 Each
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.