- Allows quick and easy retrieval of your items with better organizing and feasible mounting, placement for your usage, placement, mounting, organizational convenience
- Built with wire mesh to offer great resistance to damage and deterioration
- Comes in black color for a chic look with maximum usability
- Paper Clip application, usage for better interactivity with added efficiency
- 2" height for efficient equipment, devices, books, items, objects size placement accommodation and comfortable accessibility
<
>
Universal Jumbo Mesh Storage Dish, 4.38" Diameter x 2"h, Black
1 Compartment(s) - 2" Height - Black - Wire Mesh - 1 Each
Product Code: UNV20014
Product Unit: Each
5061 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC72533288 Stock Available
-
Product Code: BICRGLCG11BK48 Stock Available
-
Product Code: MMM684SH664 Stock Available
-
Product Code: PENAL17CSWUS67 Stock Available
-
Product Code: UNV00700VP5436 Stock Available
-
Product Code: UNV20013682 Stock Available
-
Product Code: UNV360032286 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | 20014 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Jumbo Mesh Storage Dish, 4.38" Diameter x 2"h, Black |
| Marketing Information | This jumbo mesh storage dish is made from durable steel mesh construction. This dish is ideal for holding small office items like paper clips, erasers, thumb tacks and more. Provides the perfect way to efficiently organize your desk. Sleek finish makes product add a professional touch to any desktop. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 1 |
| Application/Usage | Paper Clip |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Wire Mesh |
| Height | 2" |
| Diameter | 4.38" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Compartment(s) - 2" Height - Black - Wire Mesh - 1 Each
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.