‹ Prev
Next ›
Universal Desk Tray
1 Compartment(s) - 2.75" Height x 11.25" Width x 13" Depth - Black - Metal Mesh - 1 Each
335 Stock Available
- Organize incoming and outgoing papers
- Trays stack to save valuable desk space
- Helps keep workspace uncluttered
- Contemporary mesh design looks appropriate in any business environment
- Durable metal mesh construction is both strong and stable to withstand years of use
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV20004 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Desk Tray |
| Marketing Information | This tray organizes incoming and outgoing papers. Multiple trays are able to be stacked to save valuable desk space and helps keep workspace uncluttered. Contemporary mesh design looks appropriate and professional in any business environment. Durable metal mesh construction is both strong and stable to withstand years of use. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Tray |
Product Information
| Total Number of Compartments | 1 |
| File Size Supported | Letter |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal Mesh |
| Height | 2.75" |
| Width | 11.25" |
| Depth | 13" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
Universal Desk Tray
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.