- Durable cover ensures privacy and protection
- Assorted cover colors in color-coding
- Rigid chipboard back for writing support
- Top wire binding is ideal for lefties
<
>
TOPS Gregg-ruled Steno Book
80 Sheets - Wire Bound - 15 lb Basis Weight - 6" x 9" Sheet Size - 1.25" Height x 9" Width x 6" Length - White Paper - Red, Green, Black, Blue Cover - Durable Cover, Rigid, Chipboard Backing, Acid-free - 4 / Pack
Product Code: TOP80220
Product Unit: PK4
241 Stock Available
Select Product Options:
Sheet Color: White
People who bought this also bought
-
Product Code: DURAACTBULK36183 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DX11021 Stock Available
-
Product Code: DXEFH517214 Stock Available
-
Product Code: DXESXP10PATHCT75 Stock Available
-
Product Code: JOJ48152250 Stock Available
-
Product Code: MMM38504RD28 Stock Available
-
Product Code: MMM6605SSCY298 Stock Available
-
Product Code: MMM680HVSH162 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 80220 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | TOPS |
| Product Name | Gregg-ruled Steno Book |
| Marketing Information | Small writing tablets feature assorted covers that let you separate and easily identify subject matter by color. Durable cover ensures privacy and protection. Rigid chipboard back offers writing support. Top binding is ideal for both right-handed and left-handed writers. Wire binding secures 80 white sheets. Each sheet of 15 lb. acid-free paper is Gregg-ruled for organized note-taking. Assorted cover colors include red, black, blue and green. |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Product Type | Steno Book |
Product Information
| Number of Sheets | 80 |
| Sheet Color | White |
| Sheet Size | 6" x 9" |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color |
|
| Binding Type | Wire Bound |
| Binding Location | Top |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 1.25" |
| Width | 9" |
| Length | 6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.