- Accepts a minimum core diameter of 1-1/2" (38mm)
- Concealed tension springs prevent free rolling of tissue
- Locks to prevent theft of tissue roll
- For standard-size rolls
<
>
San Jamar 2-Roll Locking Bath Tissue Dispensers
Roll Dispenser - 2 x Roll - 2.8" Height x 12.4" Width x 4.5" Depth - Chrome - Anti-theft, Lockable - 12 / Carton
Product Code: SJMR260XCCT
Product Unit: CT12
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | San Jamar |
| Manufacturer Part Number | R260XCCT |
| Manufacturer Website Address | http://www.sanjamar.com |
| Brand Name | San Jamar |
| Product Name | 2-Roll Locking Bath Tissue Dispensers |
| Marketing Information | Locking bath tissue dispenser holds two standard-size tissue rolls with a minimum core diameter of 1-1/2" (38mm). Concealed tension springs prevent free rolling of tissue. Dispenser locks to prevent theft of tissue roll and features a chrome finish. |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
Product Information
| Dispenser Type | Roll |
| Capacity | 2 x Roll |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Chrome |
| Height | 2.8" |
| Width | 12.4" |
| Depth | 4.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Roll Dispenser - 2 x Roll - 2.8" Height x 12.4" Width x 4.5" Depth - Chrome - Anti-theft, Lockable - 12 / Carton
People who bought this also bought
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.