‹ Prev
Next ›
Officemate Vertical Sign Holder
8.5" Width x 11" Height - 8.50" Holding Width x 11" Holding Height - Rectangular Shape - Double Sided - Easy to Use, Hanging Hole, Self-standing, Durable - Plastic - Clear - 6 / Pack
Currently out of Stock
- Self-standing for quick display on flat surfaces
- Clear material for complete visibility of insert
- Inserts slide from bottom for easy updates
- For letter-size inserts
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 23063 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Vertical Sign Holder |
| Marketing Information | Vertical Sign Holder features a self-standing construction for quick sign placement on any flat surface. Clear construction ensures your literature is completely visible from both sides. Easy-to-use design allows you to simply slide materials inside from the bottom for quick updates. Use sign holder with letter-size items. |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Product Type | Sign Holder |
Product Information
| Holding Width | 8.50" |
| Holding Height | 11" |
| Shape | Rectangular |
| Placement |
|
| Application/Usage |
|
| Double Sided | Yes |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 11" |
| Width | 8.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Officemate Vertical Sign Holder
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.