‹ Prev
Next ›
Officemate Business Card Holders
1.9" Height x 3.9" Width x 2.4" Depth - Plastic - Smoke - 1 Each
196 Stock Available
- Broad base prevents tipping and spilling
- Shatter-resistant plastic
- Smoke
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 97833 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Business Card Holders |
| Marketing Information | Business card holder holds approximately 50 cards. Broad base prevents tipping and spilling. Card holder is made of shatter-resistant plastic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Card Holder |
Product Information
| Application/Usage | Business Card |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.9" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 2.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Officemate Business Card Holders
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.