‹ Prev
Next ›
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Spoon - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
16 Stock Available
- Compatible with Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser
- Vertically stacked to easily reload your dispenser (not included)
- Polystyrene construction that resists splits and cracks
- Pull tab for easy opening
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | PSPOON100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | Cutlery Dispenser Utensil Refill |
| Marketing Information | Quickly, efficiently refill your cutlery dispenser with these utensil refills. Seamless design easily replenishes with your Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser (not included), other dispensers or your pantry. Sturdy, polystyrene spoons are streamlined in a vertically stacked design for easy reloading. Long-lasting, durable construction resists splits and cracks. Easy-open pull tab reduces struggling with difficult packaging when reloading. Simply load the stack into the empty compartment of your utensil dispenser as indicated on the wrapping. Solid black design coordinates with other utensils and dishware for an elegant, refined addition to your place settings. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Spoon |
Product Information
| Utensil Type | Spoon |
| Spoon Type | Spoon |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 0.8" |
| Width | 6.1" |
| Length | 0.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
People who bought this also bought
-
Product Code: DXEDUSSS5104 Stock Available
-
Product Code: DXEDUSST564 Stock Available
-
Product Code: DXESSS21P50 Stock Available
-
Product Code: DXESSS51191 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPT561 Stock Available
-
Product Code: ECOEPS11315 Stock Available
-
Product Code: GJO104325906 Stock Available
-
Product Code: GJO200024306 Stock Available
-
Product Code: SCC00080022Currently out of Stock
-
Product Code: SCCHSWT00073 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXEDUSSPT524 Stock Available
-
Product Code: DXESH207CT321 Stock Available
-
Product Code: DXETH01796 Stock Available
-
Product Code: DXETH207CT84 Stock Available
-
Product Code: GJO10432CT146 Stock Available
-
Product Code: GJO1847889 Stock Available
-
Product Code: SCCGBX7TW0007Currently out of Stock
-
Product Code: SCCRSAT0019Currently out of Stock
-
Product Code: WNAEPS00389 Stock Available
-
Product Code: WNAEPS003CT3 Stock Available