‹ Prev
Next ›
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Fork - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
17 Stock Available
- Compatible with Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser
- Vertically stacked to easily reload your dispenser (not included)
- Polystyrene construction that resists splits and cracks
- Pull tab for easy opening
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | PFORK100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | Cutlery Dispenser Utensil Refill |
| Marketing Information | Quickly, efficiently refill your cutlery dispenser with these utensil refills. Seamless design easily replenishes your Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser (not included), other dispensers or your pantry. Sturdy, polystyrene forks are streamlined in a vertically stacked design for easy reloading. Long-lasting, durable construction resists splits and cracks. Easy-open pull tab reduces struggling with difficult packaging when reloading. Simply load the stack into the empty compartment of your utensil dispenser as indicated on the wrapping. Solid black design coordinates with other utensils and dishware for an elegant, refined addition to your place settings. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Fork |
Product Information
| Utensil Type | Fork |
| Fork Type | Fork |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 0.8" |
| Width | 6.1" |
| Length | 0.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
People who bought this also bought
-
Product Code: DXEDUSSF560 Stock Available
-
Product Code: DXEFH017270 Stock Available
-
Product Code: DXESSF21P18 Stock Available
-
Product Code: DXESSF51189 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPF556 Stock Available
-
Product Code: ECOEPS11222 Stock Available
-
Product Code: GJO00104305006 Stock Available
-
Product Code: GJO200002246 Stock Available
-
Product Code: SCCHSWF000711 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXEDUSSPF518 Stock Available
-
Product Code: DXEFH207CT112 Stock Available
-
Product Code: DXEFM5W5404 Stock Available
-
Product Code: GJO0010430CT123 Stock Available
-
Product Code: GJO18475215 Stock Available
-
Product Code: WNAEPS00278 Stock Available
-
Product Code: WNAEPS002CTCurrently out of Stock