‹ Prev
Next ›
Mind Reader Anchor Coffee Pod Organizer
72 x Coffee Pod - 6 Drawer(s) - 2 Tier(s) - 4.75" Height x 14" Width x 12.25" Length - Counter - Heavy Duty, Easy to Clean, Rubber Grip, Compact, Lightweight, Durable - Black - Plastic - 1 Each
7 Stock Available
- Uses 6 drawers to hold 72 single-serve pods total
- Doubles as a base to hold your coffee brewer and saves desk space
- Heavy-duty plastic that withstands daily use
- Compact, lightweight design for convenient portability
- Modern, sleek look that organizes your kitchen, breakroom and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | TRY6PC |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Line | Anchor |
| Product Name | Anchor Coffee Pod Organizer |
| Marketing Information | Anchor Coffee Pod Organizer stores single-serve pods arranged in multiple ways to suit various tastes and preferences. Two-tier, six-drawer organizer doubles as a single-pod coffee brewer base, providing a complete coffee station at your disposal. Drawers hold a total of 72 single-serve pods. Space-saving organizer gives your kitchen a neat, organized appearance. Heavy-duty plastic withstands everyday use and easily cleans with a damp cloth. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Coffee Pod Organizer |
Product Information
| Item Capacity | 72 x Coffee Pod |
| Total Number of Drawers | 6 |
| Number of Tiers | 2 |
| Placement | Counter |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.75" |
| Width | 14" |
| Length | 12.25" |
| Weight (Approximate) | 2.18 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Mind Reader Anchor Coffee Pod Organizer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.