‹ Prev
Next ›
KIMTECH Quarterfold Wiper Dispenser for WypAll and Kimtech Wipes
9" Height x 7.5" Width x 7.5" Depth - Gray - 6 / Carton
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- For Kimtech and WypAll Quarterfold Wipes (not included)
- Conveniently sits on your countertop or bench top
- One-at-a-time dispensing helps reduce waste
- Simple to refill and change to let you get back to work quickly
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Manufacturer Part Number | 09107 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kimberly-clark.com |
| Brand Name | KIMTECH |
| Product Name | Quarterfold Wiper Dispenser for WypAll and Kimtech Wipes |
| Marketing Information | Quarter-fold dispenser for Kimtech and Wypall wipes keeps your wipers right in your work space so they're always at your fingertips. No more carrying a bulky box around or not having what you need, when you need it. Dispenser sits conveniently on your bench top or countertop so you always know where your wipers are. It is designed to work with compatible Wypall Towels and Kimtech Wipes, in the quarter-fold format, for one-at-a-time dispensing (sold separately). |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Product Type | Wipe Dispenser |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Form Factor | Tabletop |
| Height | 9" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 7.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
KIMTECH Quarterfold Wiper Dispenser for WypAll and Kimtech Wipes
People who bought this also bought
Accessories
-
Product Code: KCC057011859 Stock Available
-
Product Code: KCC058121554 Stock Available
-
Product Code: KCC0592554 Stock Available
-
Product Code: KCC059273 Stock Available
-
Product Code: KCC0605371 Stock Available
-
Product Code: KCC062803 Stock Available
-
Product Code: KCC3502523 Stock Available
-
Product Code: KCC4102919 Stock Available
-
Product Code: KCC4120034 Stock Available