- Brings adaptable style and sophistication in your washroom
- Enhance the look of your restroom with designer faceplates - Quickly and easily swap faceplates with minimal effort
- Uses cutting-edge technology to emulate real-world materials
- Compatible with ICON Automatic Roll Towel Dispenser Chassis (not included)
- Part of Kimberly-Clark Professional ICON collection for paper towel, skin care and toilet paper dispensing systems
<
>
Kimberly-Clark Professional ICON Automatic Hard Roll Towel Dispenser Faceplate
15" x 12" x 1.5"
Product Code: KCC58770
Product Unit: Each
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Manufacturer Part Number | 58770 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kimberly-clark.com |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Product Line | ICON |
| Product Name | ICON Automatic Hard Roll Towel Dispenser Faceplate |
| Marketing Information | Bring adaptable style and sophistication into the washroom with the Kimberly-Clark Professional ICON collection for paper towel, skin care and toilet paper dispensing systems. Part of this system with industry-leading innovation, the ICON White Mosaic Faceplate effortlessly enhances the look of the restroom. Reimagine the look and feel of your restroom with the ICON dispenser's quick and easy faceplate swap. Designed to take minimal effort, changing the faceplate is literally a snap in a few steps. Choose from this faceplate and five other designer options. This range of contemporary classic faceplates offers a practical, yet modern take on traditional designs including a unique selection of faceplates designed to add a natural accent to your washroom environment. Use on the Kimberly-Clark Professional ICON Automatic Roll Towel Dispenser Chassis. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Towel Dispenser Faceplate |
Product Information
| Application/Usage | Towel Roll Dispenser |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White Mosaic |
| Height | 15" |
| Width | 12" |
| Depth | 1.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.