‹ Prev
Next ›
Integra Premium 60mm Lead Refills
0.7 mm - Black Lead - Break Resistant - 12 / Tube
1210 Stock Available
- Compatible with all mechanical pencils
- High quality for greater strength
- Medium line great for students
- Comes in a convenient, reclosable tube
Product Details
General Information
| Manufacturer | Integra |
| Manufacturer Part Number | 38015 |
| Brand Name | Integra |
| Product Name | Premium 60mm Lead Refills |
| Marketing Information | Premium 60mm lead refills are designed for use with all mechanical pencils. High-quality lead offers strength to resist breakage. |
| Packaged Quantity | 12 / Tube |
| Product Type | Pencil Refill |
Product Information
| Lead Diameter | 0.7 mm |
| Lead Color | Black |
| Compatibility |
|
| Features | Break Resistant |
Physical Characteristics
| Length | 2.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Integra Premium 60mm Lead Refills
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN65364BX1974 Stock Available
-
Product Code: BTC00388673 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT503 Stock Available
-
Product Code: DXED9542CT306 Stock Available
-
Product Code: DXESXP10PATHCT463 Stock Available
-
Product Code: MMM6605PK359 Stock Available
-
Product Code: MRC650637 Stock Available
-
Product Code: PENC5052H244 Stock Available
-
Product Code: SWI354502 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN65364BX1974 Stock Available
-
Product Code: BTC00388673 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT503 Stock Available
-
Product Code: DXED9542CT306 Stock Available
-
Product Code: DXESXP10PATHCT463 Stock Available
-
Product Code: MMM6605PK359 Stock Available
-
Product Code: MRC650637 Stock Available
-
Product Code: PENC5052H244 Stock Available
-
Product Code: SWI354502 Stock Available