- Made of heavy-duty plastic for frequent use
- Comfortable handle for extended carrying
- 2 compartments for storing cleaning supplies
- Sides are high to keep bottles inside for transport
<
>
Impact Maids' Basket
2 Compartment(s) - 10.10" Height x 11.10" Width x 12.90" Length - Handle, Heavy Duty - Gray - Plastic - 6 / Carton
Product Code: IMP1803CT
Product Unit: CT6
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Manufacturer | Impact Products |
| Manufacturer Part Number | 1803CT |
| Manufacturer Website Address | http://www.impact-products.com |
| Brand Name | Impact |
| Product Name | Maids' Basket |
| Marketing Information | Maids' Basket offers heavy-duty construction for frequent use, moving from room to room for thorough cleaning. High-comfort handle makes it easy to carry. High sides on the two compartments prevent bottles and aerosols from falling out. |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Product Type | Janitorial Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 2 |
| Application/Usage | Bottle |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Height | 10.10" |
| Width | 11.10" |
| Length | 12.90" |
| Weight (Approximate) | 8.10 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
2 Compartment(s) - 10.10" Height x 11.10" Width x 12.90" Length - Handle, Heavy Duty - Gray - Plastic - 6 / Carton
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.