‹ Prev
Next ›
Green Mountain Coffee Roasters® K-Cup Dark Magic Decaf Coffee
Compatible with Keurig Brewer - Full/Extra Dark/Extra Bold - K-Cup - Decaffeinated - 24 / Box
51 Stock Available
Non-Returnable
- Decaffeinated blend delivers spellbinding complexity
- Extra bold with rich aromatics and flavor qualities of espresso
- Intensity is balanced by its complexity and subtle sweetness
- Recyclable K-cup pods for use in Keurig coffee brewers
Product Details
General Information
| Manufacturer | Keurig Dr Pepper Inc. |
| Manufacturer Part Number | T4067 |
| Manufacturer Website Address | http://www.keurigdrpepper.com |
| Brand Name | Green Mountain Coffee Roasters® |
| Product Name | Dark Magic Decaf Coffee |
| Marketing Information | This decaffeinated blend delivers spellbinding complexity, crafted for sweet and intense espresso. Extra-bold coffee offers the rich aromatics and flavor qualities of espresso. Its intensity is balanced by its complexity and subtle sweetness. Syrupy, rich Indonesian beans, matched with coffees from Latin America, provide a deep, satisfying beverage. K-cups are designed for use in Keurig coffee brewers. |
| Packaged Quantity | 24 / Box |
| Product Type | Coffee |
Product Information
| Coffee Roast Level | Full/Extra Dark/Extra Bold |
| Flavor/Blend | Dark Magic |
| Serve Type | K-Cup |
| Compatible Brewer | Keurig Brewer |
| Number of Serving Cups | 1 |
| Decaffeinated | Yes |
Physical Characteristics
| Height | 9" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 3.80 lb |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
Description
Green Mountain Coffee Roasters® K-Cup Dark Magic Decaf Coffee
People who bought this also bought
-
Product Code: BICWOFQDP1WHI1458 Stock Available
-
Product Code: BSN329532048 Stock Available
-
Product Code: BSN653661968 Stock Available
-
Product Code: GJO211203974 Stock Available
-
Product Code: GJO25400961899 Stock Available
-
Product Code: GJO2550096555 Stock Available
-
Product Code: GMT6792216 Stock Available
-
Product Code: MMM810K18CP59 Stock Available
-
Product Code: NES350101078 Stock Available
-
Product Code: TWG09183544 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BICWOFQDP1WHI1458 Stock Available
-
Product Code: BSN329532048 Stock Available
-
Product Code: BSN653661968 Stock Available
-
Product Code: GJO211203974 Stock Available
-
Product Code: GJO25400961899 Stock Available
-
Product Code: GJO2550096555 Stock Available
-
Product Code: GMT6792216 Stock Available
-
Product Code: MMM810K18CP59 Stock Available
-
Product Code: NES350101078 Stock Available
-
Product Code: TWG09183544 Stock Available