‹ Prev
Next ›
Business Source Plastic Clipboard
6" x 9" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
56 Stock Available
- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01858BX |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use. |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Clip Material | Metal |
| Clip Type | Spring Clip |
| Built-in Components | Ruler |
| Board Material | Plastic |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Width | 6" |
| Length | 9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Business Source Plastic Clipboard
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: BSN16508BX69 Stock Available
-
Product Code: BSN49261628 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD1 Stock Available
-
Product Code: BSN86259275 Stock Available
-
Product Code: OIC8321154 Stock Available
-
Product Code: SAU0571288 Stock Available
-
Product Code: SAU05713187 Stock Available
-
Product Code: SAU2251746 Stock Available
-
Product Code: SAU22540Currently out of Stock
-
Product Code: SAU2354016 Stock Available