‹ Prev
Next ›
Business Source 6-slot Inclined Desk Step Sorter
6 Compartment(s) - 6.50" Height x 8" Width x 7.75" Depth - Desktop - 25% Recycled - Black - Plastic - 1 Each
Currently out of Stock
- Design helps you identify your files at a glance
- Incline also offers easy access
- 6 slots for ample space
- For frequently use files, invoices and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 11875 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | 6-slot Inclined Desk Step Sorter |
| Marketing Information | Desk Step Sorter keeps files visible and within reach. Six inclined slots hold envelopes, invoices, small notepads and more. Sorter is made of durable plastic with recycled content. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop File Sorter |
Product Information
| Total Number of Compartments | 6 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 6.50" |
| Width | 8" |
| Depth | 7.75" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Business Source 6-slot Inclined Desk Step Sorter
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.