‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Midnight Garden Monthly Wall Calendar
Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 15" x 12" Sheet Size - 2.18" x 2.80" Block - Twin Wire - Wall Mount - Midnight Garden - 1 Each
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Bold florals stand out against the dark background and feature pops of gold accents
- Covers 12 months from January to December
- Start fresh each month with unruled daily blocks for more space to create and plan your own way
- Long-term plans made simple: past and future reference calendars on each spread to help you reflect and look ahead
- Both stylish and durable with gold twin-wire binding and built-in hanging loop for easy wall display
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | 1768707 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Midnight Garden Monthly Wall Calendar |
| Marketing Information |
Midnight Garden Monthly Wall Calendar gives you all the tools you need to accomplish everything on your to-do list and adds a pop of enchanting floral style. Bold florals stand out against the dark background and feature bursts of gold accents. Dated planning pages with a one-page-per-month format range 12 months from January to December. Unruled daily blocks (2-13/16" x 2-3/16") from Sunday to Saturday give you more space to create and plan your own way. To simplify long-term plans, each page includes past and future reference calendars to help you look ahead and reflect back. Gold twin-wire binding has a built-in hanging loop for easy wall display. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Calendar |
Product Information
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 12" |
| Sheet Width | 15" |
| Block Height | 2.18" |
| Block Width | 2.80" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Binding Type | Twin Wire |
| Binding Color/Finish | Gold |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Mount Type | Wall |
| Reference Calendar | Past / Future Month |
| Separate Sections | To Do Section |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Blue |
| Product Color | Midnight Garden |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Country of Origin | China |
Description
At-A-Glance Midnight Garden Monthly Wall Calendar
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.