‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Midnight Garden Monthly Desk Pad
Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 21 3/4" x 17" Sheet Size - 2.25" x 2.75" Block - Headband - Desk Pad - Wall Mount - Midnight Garden - 1 Each
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Bold florals stand out against the dark background and feature pops of gold accents
- Covers 12 months from January to December
- Start fresh each month with unruled daily blocks for more space to create and plan your own way
- Long-term plans made simple: past and future reference calendars on each spread to help you reflect and look ahead
- More ways to display: place on a flat surface or hang it on your wall using the eyelets in the top headband
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | 1768704 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Midnight Garden Monthly Desk Pad |
| Marketing Information |
Midnight Garden Monthly Desk Pad gives you all the tools you need to accomplish everything on your to-do list and adds a pop of enchanting floral style. Bold florals stand out against the dark background and feature bursts of gold accents. Dated planning pages with a one-page-per-month format range 12 months from January to December. Unruled daily blocks (2-3/4" x 2-1/4") from Sunday to Saturday give you more space to create and plan your own way. To simplify long-term plans, each page includes past and future reference calendars to help you look ahead and reflect back. Place this desk pad on a flat surface or hang it on your wall using the eyelets in the top headband. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Pad Calendar |
Product Information
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 17" |
| Sheet Width | 21 3/4" |
| Block Height | 2.25" |
| Block Width | 2.75" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Binding Type | Headband |
| Binding Edge | Top |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Placement | Desk Pad |
| Mount Type | Wall |
| Reference Calendar | Past / Future Month |
| Separate Sections | To Do Section |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Blue |
| Product Color | Midnight Garden |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Country of Origin | China |
Description
At-A-Glance Midnight Garden Monthly Desk Pad
People who bought this also bought
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.